www.flickr.com

وقتی اینترنت بچه بود

شنبه، اسفند ۲۲، ۱۳۸۸

یک- دارم فکر می‌کنم اولین بار کی بود که اسم اینترنت را شنیدم. بعد می‌بینم من آدم خوشبختی بودم که همزمان با شروع گسترش و عمومی شدن اینترنت در ایران فرصت استفاده از آن را پیدا کردم. اولین آدرس ایمیل‌ام را سال هفتادو پنج از دانشگاه گرفتم. آن زمان در دانشگاه ما در سایت هر دانشکده ترمینال‌هایی وجود داشت که نوعی اینترانت یا اینترنت داخلی بود، البته به اینترنت هم وصل بود.
امکان ایمیل زدن یا چت کردن با بقیه‌، حتی اگر دوستت در سایت دانشکده بغلی نشسته باشد تجربه‌ای جدید و هیجان‌انگیز بود. با همان اینترنت اولیه و ذغالی اکانت یاهو هم باز کرده بودم، اما همه چیز را به صورت متنی روی آن مانیتورهای تک‌رنگ دیده می‌شد.
یادم نیست اولین بار که صفحه یاهو را روی یک مانیتور رنگی یک کامپیوتر شخصی به صورت گرافیکی دیدم چه حسی داشتم. این اولین بارها برای ما که با اینترنت بزرگ می‌شدیم زیاد پیش می‌آمد. احتمالا حس مگسی را داشتم که یک روز صبح بیدار می‌شود و می‌فهمد چشم‌اش با چشم یک انسان عوض شده است. ....
ادامه این پست را در سایت بی بی سی بخوانید: صفحه ویژه با عنوان اینترنت قدرت برتر بخش وبلاگ مهمان

7 نظرات:

مریم شاید خبر نداشته باشی، با وجود همه ی محدودیت هایی که اینجا داریم اما یکی دو سالی است که از خونه پای کامپیوتر قبض هامون رو می دهیم. خیلی ها این کار را می کنند. بعضی ها هم تو خانواده هستند که نمی تونند پولش رو نقد به ما می دهند و ما این کار را می کنیم (شده اند ای تی ام برای ما!!)
حتا بلیط تیاتر هم دیگه می شه اینترنتی خرید. حق عضویت انجمن فیزیک و ... رو اینترنتی می دهیم.
من چند وقت پیش رفتم میوه بخرم و پول همراهم نبود. با شک پرسیدم می شه کارت بکشم بعد آقاهه دستگاهش رو از زیر میز درآورد و داد بهم!! الان یه سالی می شه که من تقریبا پول نقد با خودم بر نمی دارم.
چون همه ی این ها مال یکی دو سال اخیره گفتم شاید ندونی و برات نوشتم.

فقط زر می‌زنین شماهایی که خارج هستین.

به ناشناس: اره خب، کسی که پیروزی و نظام آباد زندگی کرده وقتی می ره خارج از فرط ندید بدیدی کارش به زر زدن می کشه

به سیما: از اینها خبر داشتم و دارم- اما صحبت فقط ای تی ام و اینترنت بانکینگ نبود، شاید خوب ننوشتم- به هر حال وبلاگه دیگه
مرسی که گفتی، ولی یه مشکلی که هست اینه که حتی تو مسائل پولی هم ایران جزیره است- مثلا می خواستم واسه شما کارت تبریک عید بفرستم- تجربه پست خیلی بد بوده دیر رسیده همیشه- یه جایی رو پیدا کردم چیزی رو می خواستی پرینت می گیره و می فرسته به آدرس ت- اما طریقه ی پرداختش اینه که باید حساب بانک سامان داشته باشی و خب نداشتم و بی خیال شدم

پس دفعه‌ی بعد که خواستی زر بزنی که ما تو خارج همه چی داریم و از این حرفها یادت باشه که یکی مثل سیما هست که بهت بیلاخ نشون بده.

سلام من وبلاک شما را تاره پیدا کردم خوب مینویسید خدانکه دار

http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/8552410.stm

آهای خانوم یا آقای ناشناس!

می شه لطفا از جانب من صحبت نکنید! اون هم با این لحن خیلی خیلی مودبانه.

من اصلا اشتباه کردم حرفی که می خواستم به دوستم بزنم رو اینجا نوشتم که امثال شماها که توی کامنت دونی ها زیادند بیاد و این حرف ها رو بزنه.

Powered by: Blogger
Based on Qwilm! theme.