www.flickr.com

خودزنی برای رای جمع کردن در مسابقه وبلاگی دویچه وله

پنجشنبه، فروردین ۰۴، ۱۳۹۰

یک- این انگلیسی‌ها با این همه سال سابقه داشتن خانواده‌ی سلطنتی، عشق لقب و عنوان دارند. یعنی حالا اگر کسی شاه و ملکه و شاهزاده و زن یا شوهر این‌ها نشد، می‌تواند دلش را با به دست آوردن لقب‌ها و نشان‌هایی مثل نشان شوالیه خوش کند. اما خب در دوران مدرن این بساط هم مثل هر دم و دستگاه اتوریته ساز دیگری منتقدان سرسختی دارد. یکی از این منتقدان، میک جگر بود که شدیداً با این لقب و عنوان‌ها مشکل داشت و ضد اتوریته بود. اما روزی که به خودش لقب «سر» دادند همه‌ی آن حرف‌ها را از یاد برد و خوش و خرم رفت نشان‌اش را از ملکه گرفت.

دو- حالا شده حکایت من و نامزد شدن در مسابقه‌ی وبلاگی دویچه وله که البته نه من میک جگر هستم و نه مسابقه دویچه وله نشان شوالیه. اما خب این همه وقت به این‌جور مسابقه‌ها و انواع لقب و عنوان و قدرت و امثال آن گیر دادم و حالا آمده‌ام در وبلاگم بنویسم: «هی بچه‌ها وبلاگ من نامزد بهترین وبلاگ فارسی شده بروید به من رأی بدهید»!

سه- روش رأی دادن امسال هم عوض شده و ظاهراً فقط با فعال بودن در شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک یا توییتر می‌شود رأی داد. خب مثلاً مامان من که نه فیسبوک دارد و نه توییتر و می‌خواهد برود رأی بدهد تا دخترش در جایی اول شود و بعد برود پزش را بدهد، چه کار باید بکند؟

چهار- همین پزش را بدهد اصل ماجراست واقعا. همین که با چهار تا لایک گودر و فیسبوک و فرندفید ارضا می‌شویم و می‌خواهیم از قِبل همین وبلاگ فکسنی هم کسب هویت کنیم، نشان می‌دهد همه‌ی این پست را فقط و فقط محض تبلیغ نوشته‌ام. آدم نمی شوم، می دانم.***
پی نوشت: گفتم که رای دادن امسال سخت شده است؛ نشان به آن نشان که مدام می پرسند چرا دکمه ی Vote فعال نیست. برای همین است که دوستان دیگری که کاندیدا شده اند هر کدام یک پست راهنمای تصویری چگونه رای دهید نوشته اند. از آنجا که تنبلم و ضمنا کارم حرف زدن و نوشتن است سعی می کنم در یکی دو جمله ماجرا را بگویم. قضیه این است که امسال به نقش شبکه های اجتماعی وزن بالایی داده اند و برای همین هر کس می خواهد رای دهد باید از طریق فیسبوک یا توییتر لاگین کند تا دکمه رای دادن برایش فعال شود. آن بالا در قسمت رای دادن، سمت راست صفحه نوشته لاگین از طریق فیسبوک یا توییتر، به هر کدام که می خواهید یا دارید وارد شوید و بعد بروید در قسمت Category بهترین وبلاگ فارسی را انتخاب کنید و در قسمت I Vote For هم وبلاگ مریم اینا (!) را و بعد دکمه رای را بزنید.
دیدی آقا/خانم دویچه وله که آخر سر مجبورم کردی مستقیم بگویم بیایید به من رای دهید و روی افه ی من چه آدم متواضعی هستم پا بگذارم؟

پی نوشت 2: کلا ماجرا را بی خیال شوید. ظاهرا رای گیری طوری است که هر 24 ساعت یک بار می شود دوباره رای داد و از هر دو اکانت توییتر و فیسبوک هم می شود استفاده کرد. ( در بخش قوانین مسابقه این نکته آمده است. ) حالا نمی دانم آیا برگزارکنندگان موقع شمردن رای ها تکراری ها را حذف می کنند یا نه؟ احتمالا باید بکنند که به این صراحت در قوانین آمده، وگرنه به قول مانی. ب. می شود "وبلاگ منتخب بر و بچه های محل" که خب البته از اول هم همین بود. بستگی دارد هر سال داور چه کسی باشد و از چه وبلاگ هایی خوشش بیاد. در هر حال کل ماجرا که لوس بود، حالا لوث هم شده است.

11 نظرات:

سلام.
داشتم یه دور میزدم در وبلاگ هایی که انتخاب شدند. عادت دارم٬ کاریش نمی شود کرد! موضوع مورد توجه من این بود که این وبلاگ ها چطور این خبر را به مخاطبان خود واگذار و جهت به دست آوردن رأی مخاطبان برای خود تبلیغ می کنند.
نوشته شما تا این جا جالب ترین بوده.

موضوع دیگه اینه که من می خواهم نقاشی های شما را ببینم٬ اما عضو سایت مربوطه نیستم٬ و نمی توانم آن ها را در اندازه مناسب ببینم. آیا راه دیگر هم برای این کار هست؟

راستی: عیدتون هم مبارک

سلام، ممنون :)
من بیشتر نقاشی ها را در فلیکر هم گذاشته ام- همین جعبه ای که بالای وبلاگ است.

این جلوی چشمم بود و من روی لینک «نقاشی هایم» کلیک می کردم!!

از کی می شود رای داد؟ این د کمه ی ووت به معنی رای فعال نیست

مرسی سمیرا جان، توضیح دادم در پی نوشت

سلام
اولين بار بود كه مي‌خوندمتون..
در دويچه‌وله به مريم خانوم اينا راي دادم چون از سبك نوشتارش خوشم اومد ;)

متواضع عزیز
خیلی باحال مینویسی
از دویچوله ممنونم که با بلاگت آشنا شدم

درود

هیچ کدوم از وبلاگ ها رو نخوندم. چون اصلاً با این برنامه انتخاب وبلاگ و اینها اصلاً آشنا نبودم. هیچ! گرچه از اینجا خوشم اومده و در آینده می خونمش اما بگذارید حق رو به اجرا در بیاریم (گرچه این حرف من هیچه! به این معنی که آخه آقا پسر خوب کجا حق میدن که اینجا دومیش باشه!؟؟) در کل. شوخی میکنم. رای نمیدم چون هیچ کدوم رو نخوندم. و ممنون از فیس بوک و "مملکته داریم!؟؟" که منو کشوند اینجا.

پایدار باشید و همیشه بنویسید./././.

شما کافی است یک صفحه در فیس بوک برای وبلاگ خودتان ایجاد کنید.و از خوانندگان خود بخواهید عضو شوند و بعد لینک همین مسابقه را در صفحه خود با راهنمای رای دادن شیر کنید.آمار رای های شما بالا خواهد رفت.

ممنون از همه

سلام
وبلاگتون رو تو ليست همون وبلاگاي دويچه وله ديدم
جالبه هرو وبلاگي كه اونجاتو ليست بود فيلتر بودش
اول فكر كردم همه سياسي ان
ولي بي تعارف ميگم وبلاگ شما تا اين لحظه خيلي بهتر از مابقي بوده
چيزي كه نظرمو جلب ميكنه صداقت و بدون غيظ نوشتن شماست
موفق باشين

Powered by: Blogger
Based on Qwilm! theme.